Fitball

FitBall

Fitballu se říká také Aerobic na míči. Jedná se o cvičení, které zlepšuje koordinaci, je prospěšné pro svaly a páteř a také je vhodné pro všechny věkové i váhové kategorie. Přijďte si zablbnout na nafukovacím balónu a zjistíte, že se po cvičení budete cítit skvěle.

Při cvičení s Fit-ballem  dochází k vyšší aktivitě a zpevňování hlubokého stabilizačního systému ( = zejména svalstvo zádové, břišní, pánevní dno, bránice, šíjové svaly, hluboké ohýbače krku). Tím je možno korigovat svalové dysbalance vzniklé jednostranným zatěžováním některých svalů při sportovní i běžné každodenní činnosti, či v důsledku nesprávných pohybových stereotypů, zmírnit bolesti zad, podporovat správné držení těla a zlepšovat koordinaci pohybu.

Míč umožňuje aktivní, dynamické sezení. Vzpřímené sezení, které šetří páteř, je na míči snazší než na židli. Míč podporuje optimální sklon pánve, které ideálně podmiňuje vertikální držení trupu a zachovává fyziologické zakřivení páteře. Míč nemá opěradlo, je nestabilní, takže svaly musí být stále aktivní a sed stabilizovat. Pérování způsobí stálé střídání zatížení a odlehčení plotének, ty jsou tak lépe zásobeny živinami a opotřebovávají se pomaleji. Pérováním a menšími pohyby lze rozptýlit neklid a nervozitu. Při sedu na nestabilní (labilní) ploše se také více aktivují břišní svaly než při sedu na židli.

U lidí, kteří vedou aktivní životní styl a pravidelně cvičí nebo provozují nějaký sport, může být cvičení s Fit-ballem prostředkem, jak minimalizovat riziko zranění, protože díky tomuto cvičení se celé tělo stává pružnější a může také oživit obvyklou rutinu cvičení.

Novinky

Nová WWW prezentace

Nová WWW prezentace

20.07.2017 | MI6 Studio

Vážení přátelé,

vytvořili jsme pro Vás novou webovou prezentaci studia MI6. Uspořádali jsme informace a všechno obměnili. Doufáme, že budete s novými stránkami spokojeni a že zde najdete vše, co o nás potřebujete vědět .