Overball

Overball

Overball je lehký, nafukovací, pružný míč, který se vyrábí o průměru 22 - 30 cm (asi nejvyužívanější je overball o průměru 26 cm). Dá se nafukovat ústy či speciální trubičkou, jež se prodává společně s míčem. A v tom také spočívá jeho výhoda – můžete si ho nafouknout tak, jak sami chcete. Pro začátečníky se totiž doporučuje cvičit s neúplně nafouknutým míčem, protože pro overball platí pravidlo – čím nafouknutější, tím náročnější cvičení.

Malý gymnastický míč, který slouží jako balanční pomůcka, mohou do svého tréninku zařadit i profesionální sportovci. Možná se zdá, že pro ně cviky na overballu budou příliš jednoduché a nezáživné – opak je však pravdou. Při správném používání a zvyšování náročnosti se při cvičení s overballem zapotí i vytrénovaný svalovec.

Vzhledem k tomu, že cvičení s overballem není dynamické, ale záleží zde především na dýchání a výdrži, tak je šetrné na klouby. Tudíž je overball vhodný i pro seniory či těhotné ženy. Overball také často používají lidé po zranění či jako pomůcku při nápravném cvičení. V tomto ohledu je na místě použití overballu zkonzultovat s fyzioterapeutem, který vám může doporučit specifické cviky podle vašich individuálních potřeb.

Novinky

Nová WWW prezentace

Nová WWW prezentace

20.07.2017 | MI6 Studio

Vážení přátelé,

vytvořili jsme pro Vás novou webovou prezentaci studia MI6. Uspořádali jsme informace a všechno obměnili. Doufáme, že budete s novými stránkami spokojeni a že zde najdete vše, co o nás potřebujete vědět .